Jdi na obsah Jdi na menu

naše akce od roku 2009

19. 10. 2011

Novoroční jízda pro děti a dospělé

Každoročně na Nový Rok pořádáme od 13:00 hod. bezplatné ježdění pro malé i velké příznivce a milovníky koní.

Pro nejmenší je připravený teplý čaj a pro ty starší občerstvení v podobě svařáčku červeného.

Pro veliký úspěch v předchozích letech budeme v této akci pokračovat i v roce 2012

Přijďte i Vy na oddychovou Novoroční projíždku po bujaré silvestrovské noci.

Jezdecký den v Meziříčku 1. ročník 8. května

Dne 8. května jsme uspořádali v Meziříčku jezdecký den, v jehož programu byly jezdecké soutěže v parkurovém skákání od stupně ,, ZM - ZL"

I přes proměnlivé májové počasí jsme na kolbišti uvítali na dvacet sportovních dvojic z celého kraje Vysočina. Po veterinární přejímce koní byla vyhlášena prohlídka parkuru na koních a následně zahájení skokové soutěže číslo 1. skokové soutěže do 80 cm. Pro diváky bylo připraveno bohaté občerstvení s pečeným prasátkem. Po ukončení jezdeckých soutěží pokračovala zábava v přítomnosti country kapely Blue Track až do ranníh hodin. Vzhledem k 1 ročníku těchto závodů jsme byli spokojeni se zdárným vydařením akce.

Jezdecký den ve Stránecké Zhoři

Dne 30. července jsme uspořádali ve Stránecké Zhoři jezdecký den, v jehož programu byly jezdecké soutěže v parkurovém skákání od stupně 80-120 cm, soutěž židličková, maraton koní v zápřahu a  rychlostní soutěž Barell Race.

I přes nepřízeň počasí jsme na kolbišti uvítali na pětatřicet sportovních dvojic z celého kraje Vysočina. Po veterinární přejímce koní byla vyhlášena prohlídka parkuru na koních a následně zahájení skokových soutěží.

Po ukončení každé skokové soutěže, proběhlo dekorování floty  soutěžících, kteří obdrželi věcné ceny z rukou prezidenta agrární komory ČR Ing. Jana Veleby, zástupců obce a sponzorů, kdy pro první tři byly v každé soutěži nachystány poháry a finanční výhry.

Po ukončení skokových soutěží program jezdeckého dne pokračoval soutěží pro děti židličková, následovala soutěž maratonu koní v zápřahu, kde nejvíce diváky oslovila pára  Fríských vraníků z Vest Wild Ranche u Humpolce a pára tříletých hřebců polského sportovního plemene Šlónského pana Filipi z Herálce. Po přehlídce koní v zápřahu následovala rychlostní soutěž Barell race ( jízda mezi sudy) na čas, kde na prvním místě se umístila Martina Gettringerová s klisnou Marylin, na druhém místě Lenka Kopuleta na italském teplokrevníku My Diamant obě ze stáje Dvorce u Jihlavy. Na třetím místě se umístil Jiří Kališ s klisnou Catrine reprezentující stáj Okna Eurolex Velké Meziříčí. Pro diváky byla připravena jízda na koni a v kočáře, dále  závěrečná soutěž a to parkut bez koní pro diváky na čas O nejlepšího skokana Stránecké Zhoře. Do této soutěže bylo přihlášeno patnáct skokanů, kdy pro první tři byly připraveny krásné věcné ceny. Po ukončení soutěží pokračovala zábava v párty stanech s živou hudbou do ranních hodin.

Za možnost uspořádat tuto sportovně kulturní akci patří poděkování především Obci Stránecká Zhoř, dalším sponzorům akce, také všem pořadatelům a HZS dobrovolných hasičů Stránecká Zhoř, kteří pro diváky připravili občerstvení.