Jdi na obsah Jdi na menu

naše akce 2011

30. 10. 2011

Novoroční jízda pro děti a dospělé

Každoročně na Nový Rok pořádáme od 13:00 hod. bezplatné ježdění pro malé i velké příznivce a milovníky koní.
Pro nejmenší je připravený teplý čaj a pro ty starší občerstvení v podobě svařáčku červeného.
Pro veliký úspěch v předchozích letech budeme v této akci pokračovat i v roce 2012
Přijďte i Vy na oddychovou Novoroční projíždku po bujaré silvestrovské noci.

Jezdecký den v Meziříčku 1. ročník 8. května

Dne 8. května jsme uspořádali v Meziříčku jezdecký den, v jehož programu byly jezdecké soutěže v parkurovém skákání od stupně ,, ZM - ZL"

I přes proměnlivé májové počasí jsme na kolbišti uvítali na dvacet sportovních dvojic z celého kraje Vysočina. Po veterinární přejímce koní byla vyhlášena prohlídka parkuru na koních a následně zahájení skokové soutěže číslo 1. skokové soutěže do 80 cm. Pro diváky bylo připraveno bohaté občerstvení s pečeným prasátkem. Po ukončení jezdeckých soutěží pokračovala zábava v přítomnosti country kapely Blue Track až do ranníh hodin. Vzhledem k 1 ročníku těchto závodů jsme byli spokojeni se zdárným vydařením akce.

Jezdecký den ve Stránecké Zhoři

Dne 30. července jsme uspořádali ve Stránecké Zhoři jezdecký den, v jehož programu byly jezdecké soutěže v parkurovém skákání od stupně 80-120 cm, soutěž židličková, maraton koní v zápřahu a  rychlostní soutěž Barell Race.  I přes nepřízeň počasí jsme na kolbišti uvítali na pětatřicet sportovních dvojic z celého kraje Vysočina. Po veterinární přejímce koní byla vyhlášena prohlídka parkuru na koních a následně zahájení skokových soutěží.

Po ukončení každé skokové soutěže, proběhlo dekorování floty  soutěžících, kteří obdrželi věcné ceny z rukou prezidenta agrární komory ČR Ing. Jana Veleby, zástupců obce a sponzorů, kdy pro první tři byly v každé soutěži nachystány poháry a finanční výhry.
Po ukončení skokových soutěží program jezdeckého dne pokračoval soutěží pro děti židličková, následovala soutěž maratonu koní v zápřahu, kde nejvíce diváky oslovila pára  Fríských vraníků z Vest Wild Ranche u Humpolce a pára tříletých hřebců polského sportovního plemene Šlónského pana Filipi z Herálce. Po přehlídce koní v zápřahu následovala rychlostní soutěž Barell race ( jízda mezi sudy) na čas, kde na prvním místě se umístila Martina Gettringerová s klisnou Marylin, na druhém místě Lenka Kopuleta na italském teplokrevníku My Diamant obě ze stáje Dvorce u Jihlavy. Na třetím místě se umístil Jiří Kališ s klisnou Catrine reprezentující stáj Okna Eurolex Velké Meziříčí. Pro diváky byla připravena jízda na koni a v kočáře, dále  závěrečná soutěž a to parkut bez koní pro diváky na čas O nejlepšího skokana Stránecké Zhoře. Do této soutěže bylo přihlášeno patnáct skokanů, kdy pro první tři byly připraveny krásné věcné ceny. Po ukončení soutěží pokračovala zábava v párty stanech s živou hudbou do ranních hodin.

Foto na

Za možnost uspořádat tuto sportovně kulturní akci patří poděkování především Obci Stránecká Zhoř, dalším sponzorům akce, také všem pořadatelům a HZS dobrovolných hasičů Stránecká Zhoř, kteří pro diváky připravili občerstvení.

foto ve fotoalbu závody

Drakyáda Velké Meziříčí- letos poprvé jsme přijali pozvání a  zúčastnili jsme se programu drakyády. Pro diváky jsme uspořádali přehlídku jezdectví, která vrcholila skokovou soutěží mini-maxi, kde zvítězila Štěpánka Velebová s klisnou Leila Key 150 cm čistě, poté následovalo vožení diváků.

steepanka.jpgDrakyáda Velké Meziříčí

1. Rumové závody

12.11.2011 jsme uspořádali první ročnhík podzimního skákání pod názvem rumové hobby parkury pro pozvané kamáarády a známé.
Sobotní den se vydařil, azurové nebe, povrch přímo super a dobrá nálada všech zúčastněných. Jako startovné do celého sportovního odpoledne byl zvolen pulčák rumu za team, který přišel všem zůčastněným vhod především v podobě teplého grogu. Na parkuru jsme uivítali 9 sportovních dvojic, kteří na kolbišti předváděli perfektní především bezchybné výkony.  A zde je pár foteček ze závodů na odkaze